rus РУССКИЙ   eng ENGLISH   
 
 
 
НОВОСТИ
СТАТЬИ О СЛУХЕ
ЯЗЫК ЖЕСТОВ
ПИШУ О СЕБЕ
ШКОЛЫ И ИНТЕРНАТЫ
АССОЦИАЦИИ ГЛУХИХ В МИРЕ
ГЛУХИЕ И СЛАБОСЛЫШАЩИЕ
ОНЛАЙН ИГРЫ
СУБТИТРЫ К ФИЛЬМАМ
АУДИОМЕТРИЯ


 
 


 
ПОИСК ПО САЙТУ

ВООЗ: Людству загрожує зміна клімату

23.03.2008
Сесія Виконавчого комітету ВООЗ відкрилася на оптимістичній ноті. Вона почалася з доповіді Генерального директора д-ра Маргарет Чен, в якому підкреслюється прогрес в багатьох областях охорони здоров`я.

Проте, перш ніж описати досягнутий прогрес, д-р Чен звернула увагу на існуючі в даний час загрози для здоров`я, що породжуються нестабільністю і цивільними безладами, які дезорганізують регулярні служби охорони здоров`я і порушують доступ до основної і невідкладної допомоги.

При розгляді подій минулого року д-р Чен підкреслила три тенденції, які є для неї обнадійливими.

По-перше, вона згадала про готовність партнерів з розвитку інвестувати в систему охорону здоров`я і назвала це "чудовим і бажаним відходом від минулого".

По-друге, вона схвалила визнання світовими лідерами реальності зміни клімату. Д-р Чен сказала наступне: "До цих пір плакатним прикладом зміни клімату був полярний ведмідь. Ми повинні використовувати будь-який науково обгрунтований і політично коректний механізм для того, щоб переконати лідерів в тому, що людство є насправді найважливішим біологічним видом, якому загрожує зміна клімату".

"Згідно з останніми прогнозами, опублікованими у листопаді 2007 року, Африка гостро відчує такі явища вже в 2020 році. До цього моменту залишилося всього дванадцять років. Наш сектор має в своєму розпорядженні якісні фактичні дані про те, що означають для здоров`я засухи, повені, шторми, теплові хвилі, забруднення повітря, недоїдання, переміщення населення і хвороби, трансмісивні хвороби." Зміна клімату і здоров`я будуть в центрі уваги Всесвітнього дня здоров`я 7 квітня 2008 року.

Третьою тенденцією, яка, на думку д-ра Чен, дає підстави для надії, є відродження інтересу до первинної медико-санітарної допомоги. "Я вважаю, що ми не зможемо досягти пов`язаних зі здоров`ям мети тисячоліття у області розвитку, якщо ми не повернемося до цінностей, принципів і підходів первинної медико-санітарної допомоги. Ми повинні досягти цієї мети, оскільки здатність країн пристосовуватися до змін клімату залежатиме від стану здоров`я населення і існуючих систем, покликаних його захищати." Первинна медико-санітарна допомога буде темою Доповіді про стан охорони здоров`я в світі цього року.

Відносно хвороб, що викликають високу смертність, вона відзначила деякі хороші новини, які, проте, вимагають обмовок. Наприклад, для ВІЛ/СНІДу, оцінки, опубліковані в кінці 2007 року, свідчать про те, що частота випадків інфікування ВІЛ у світі досягла піку в кінці 1990-х років і що за останні два роки число людей, померлих від пов`язаних зі СНІДом хвороб, зменшилося.

Д-р Чен повідомила, що щорічна глобальна захворюваність туберкульозом в деяких частинах миру стабілізувалася і, можливо, навіть знижується. Вона сказала, що "зусилля в боротьбі з туберкульозом приносять свої плоди", але звернула увагу на те, що поява у всьому світі туберкульозу з широкою лікарською стійкістю є особливо тривожною тенденцією.

За останні роки відбулося безпрецедентне усвідомлення проблеми малярії політичними лідерами і громадськістю.

Д-р Чен підтвердила, що значний прогрес був також досягнутий в боротьбі із забутими тропічними хворобами, які особливо вражають "мільярд в самому низу", тобто найбідніших людей в світі. "Минулого року Китай і Єгипет оголосили про ліквідацію лімфатичного філяріатозу - хворобу, із-за якої близько 40 мільйонів чоловік є сьогодні інвалідами. Інші країни знаходяться на порозі аналогічних досягнень. Це не тільки перемоги ради здоров`я, але перемоги в нашій боротьбі за звільнення людей, для того, щоб вони могли жити працездатним життям."

На закінчення д-р Чен відзначила потенційно величезні переваги для дітей у всьому світі, які може дати глобальна стратегія імунізації, розроблена спільно ВООЗ і ЮНІСЕФ в співпраці з багатьма державами-членами і партнерами по імунізації. ВООЗ повідомляє про масове скорочення числа випадків смерті від кору, особливо в Африці, і розширенні обхвату регулярною імунізацією. "Прогрес в 2006 році був рекордним. Я вважаю, що нам корисно подивитися, що криється за цим досягненням і що це дасть нам в майбутньому."

Інші питання порядку денного Виконкому включають: стратегії скорочення шкідливого вживання алкоголю; міжнародну міграцію медико-санітарного персоналу; інвалідизуючі операції на жіночих статевих органах; готовність до пандемічного грипу; здійснення Міжнародних медико-санітарних правил; і медико-санітарні потреби людей, мігруючих в нові країни.

Сесія продовжиться по 26 січня.Источник: ВООЗ
Аудиометрия | Как оплатить | Контакты | Карта сайта | Правила сайта